Tradycyjnie czy nowocześnie, czyli na jaki postawić w aranżacji wnętrz?

Tradycyjnie czy nowocześnie, czyli na jaki postawić w aranżacji wnętrz?

24 marca, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Planując remont lub kupno mieszkania, zawsze stajemy przed trudnym pytaniem jak je urządzić. Choć niektórym jednoznacznie odpowiada wystrój tradycyjny, a inni zdecydowanie lepiej czują się w nowoczesnym wnętrzu, to wielu z nas nie ma pewności, który styl najbardziej do nich przemawia. Jak podjąć odpowiednią decyzję?

Pragnąc pomóc wszystkim tym, którzy wciąż się wahają, postanowiliśmy porównać ze sobą mieszkania urządzone klasycznie i nowocześnie. Poniżej przedstawiamy listy najbardziej charakterystycznych cech dla obu stylów. 

Mieszkanie w stylu klasycznym 

Podłogi i dywany 

W klasycznie urządzonym mieszkaniu najlepiej prezentują się podłogi drewniane. Pamiętajmy, że ich odcień należy dobierać do wielkości pomieszczenia. W małych pokojach lepiej sprawdzają się jasne kolory, w większych możemy zaryzykować ciemniejsze barwy. 

Tradycyjne wnętrza lubią dywany. Odpowiednio dobrany materiał i kolor sprawią, że nasze mieszkanie stanie się prawdziwym sanktuarium spokoju i relaksu. 

Meble i aranżacja 

Wybierając meble do klasycznego wnętrza, postawmy na te o prostych kształtach i naturalnych kolorach. Dobrze, jeśli szafki, komody czy stoły współgrają z odcieniami ścian i nie odznaczają się zbyt wyraźnie na ich tle. 

Mocne kontrasty nie są również pożądane w przypadku wszelkich dodatków czy dekoracji. Ozdabiając pomieszczenie, zdecydujmy się raczej na delikatne ramki, wazony o opływowych kształtach czy jasne zasłony. 

Wkłady kominkowe żeliwne, czyli sposób na piękny salon 

Najlepszym dodatkiem do tradycyjnego mieszkania jest palenisko. Odpowiednio dobrane doda pomieszczeniu charakteru i sprawi, że zapanuje w nim przytulna atmosfera. Idealnym wyborem okażą się w tym wypadku wkłady kominkowe żeliwne, które doskonale wpisują się w estetykę klasycznego wnętrza. 

Mieszkanie w stylu nowoczesnym 

Okna i podłogi 

W nowoczesnym mieszkaniu musi być przede wszystkim jasno i dlatego przy kupnie warto zwrócić uwagę na wielkość i ilość znajdujących się w nim okien. Pamiętajmy również, by nigdy nie zasłaniać ich żaluzjami, a decydując się na zasłony, postawmy na te jednokolorowe i pozbawione wzorów. 

W przypadku podłóg najlepszym wyborem okażą się te z surowego drewna. Ważne jest również to, by nigdy nie przykrywać ich dywanami ani tym bardziej wykładziną. 

Meble i przestrzeń 

Surowe drewno doskonale sprawdzi się jako materiał, z którego wykonane są nie tylko podłogi, ale również meble. Połączone z elementami stalowymi wspaniale skomponują się z jasnym i stylowo urządzonym mieszkaniem. 

Pamiętajmy, że nowoczesne wnętrze jest przestronne. Nie zagracajmy go niepotrzebnymi drobiazgami i ograniczmy ilość mebli do minimum. 

Kominek stalowy, czyli przytulna nowoczesność 

Modne mieszkania, choć wyglądają bardzo stylowo, to mogą wydawać się zimne. Pragnąc dodać swojemu wnętrzu nieco ciepła, zdecydujmy się na instalację kominka stalowego, który z jednej strony doskonale wpisze się w nowoczesną estetykę, a z drugiej sprawi, że poczujemy naprawdę przytulną atmosferę.