Usługi firm remontowych w dużych miastach – jak racjonalnie wybrać?

Usługi firm remontowych w dużych miastach – jak racjonalnie wybrać?

21 czerwca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Szukasz odpowiedniej firmy budowlanej do swojego projektu? Nie wiesz z kim nawiązać współpracę i jak tego dokonać? O tym postaramy się krótko powiedzieć.

Wybór odpowiedniego wykonawcy

Prace budowlane, remontowe, wykończeniowe – zawsze wymagają odpowiedniego przygotowania, dla większości z nas są przykrą koniecznością. Jeśli jednak znajdujemy się w sytuacji, w której musimy je zaplanować istotne będzie znalezienie dobrego wykonawcy, który się nimi zajmie. Jak tego dokonać? Jak wybrać dobrą firmę, gdy w takich miastach jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław funkcjonuje tysiące różnych firm budowlanych? 

Szukaj rekomendacji innych

Gdy ofert firm budowlanych znajdziemy tysiące wybór jednej z nich będzie niezwykle trudny. Dokonywanie wyboru w ciemno to loteria, dlatego lepiej pokierować się rekomendacjami innych. Warto zapytać rodziny, znajomych czy nie mają za sobą remontu i nie będą w stanie polecić dobrego wykonawcy. Inną opcją będzie sprawdzenie opinii w sieci, tutaj jednak w dobie marketingu szeptanego niestety musimy się liczyć z tym, że część opinii jednak będzie miała charakter reklamowy. Dlatego przy opiniach internetowych warto być ostrożnym.

Sprawdź wybraną firmę, zobacz jej realizacje

Jeśli już udało się wyselekcjonować kilka firm, spośród których chcemy wybrać tą najlepszą powinniśmy zapoznać się z jej portfolio. Warto zobaczyć jakie realizacje firma ma za sobą, jakie prace wykonuje. Dobrze będzie postawić na taką firmę, która umożliwi nam nie tylko zapoznanie się z portfolio, ale również da możliwość zobaczenia realizacji na własne oczy. W ten sposób będzie można faktycznie ocenić jaki standard pracy dana firma prezentuje.

Podpisz umowę z wykonawcą

W momencie, gdy uda się wybrać tą jedna konkretną firmę należy zadbać o podpisanie z nią umowy. To ważny dokument, w którym należy dokładnie określi zakres prac do wykonania, sposób ich realizacji i wykorzystywane materiały. Koniecznie trzeba zadbać również o umieszczenie w umowie informacji o tym, że prace muszą być wykonane zgodnie z projektem oraz zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Istotnym elementem umowy powinien być zapis o ewentualnych karach za niewywiązanie się z umowy czy niedotrzymanie terminu. Wszystkie ustalenia z firmą budowlaną powinny mieć charakter pisemny. Tylko takie zapisy będą dawały gwarancje, że w przypadku ewentualnego sporu będzie można swoich racji dochodzić przed sądem. Dowód w postaci pisemnej umowy to szansa na dowodzenie swoich racji przed sądem.