Wieczorny wypoczynek w przytulnej przestrzeni

Wieczorny wypoczynek w przytulnej przestrzeni

2 marca, 2021 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Jeśli mamy już działkę i domek, ale brakuje nam możliwości dłuższego spędzania czasu na zewnątrz – zwłaszcza wieczorami – warto zainteresować się altanami. Dzięki nim można cieszyć się posiłkami oraz towarzystwem nawet w niesprzyjającą pogodę. Od teraz można korzystać z przyjemności wspólnego biesiadowania w każdej chwili.

Jak wybrać odpowiednią altanę?

Altany ogrodowe są świetnym urozmaiceniem zarówno działek letniskowych, jak i dużych ogrodów w mieście. Mogą stać się centralnym punktem przestrzeni, wokół której będzie toczyć się życie towarzyskie oraz wieczorny relaks. Co jednak najważniejsze – altany są dostępne w wielu rodzajach, dzięki czemu można je dopasować zarówno do potrzeb, jak i do stylu reszty posiadłości.

Wśród najpopularniejszych i najczęściej wybieranych altan są te otwarte, zbudowane z drewnianego szkieletu oraz dachu. Niestety, nadają się głównie na sezon letni, ponieważ nie chronią przed wiatrem czy zacinającym deszczem, przez co może być w nich chłodno. Oczywiście, można wstawić ogrzewacze gazowe, jednak przy nieprzyjemnej aurze i one wiele nie pomogą.

Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem są altany ogrodowe ze ścianami. Lepiej chronią przed wiatrem i chłodem, a przy tym wciąż zachowują elegancki i atrakcyjny wygląd. Obecnie są na rynku również rozwiązania bardziej nowoczesne, które będą świetnym dopełnieniem minimalistycznych domów. Altany z dużą ilością szkła oraz aluminiowymi drzwiami to rozwiązanie dla lubiących współczesny design. Ich największą zaletą jest fakt, że to my decydujemy kiedy są formą otwartą, a kiedy zamkniętą.

Funkcjonalność i trwałość

Współczesne altany ogrodowe pozwalają na to, aby wyposażyć je w dodatkowe rozwiązania oraz udogodnienia. Jeśli lubimy długie przesiadywanie ze znajomymi, możemy postawić tzw. domek grillowy lub wybrać altanę, która zostanie dostosowana na potrzeby wstawienia w niej grilla. Co więcej, można także zamontować saunę – to świetne rozwiązanie zwłaszcza na jesienne i zimowe wieczory. Stworzy to niepowtarzalny klimat, a przy okazji będzie miało bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Jednak najważniejsza w tym wszystkim jest jakość. Altany są stworzone z najlepszego drewna sosnowego i świerkowego. Po dodatkowej impregnacji zyskujemy materiał, który przetrwa długie lata i zachowa wyjątkowy wygląd. Do tego altany są proste w montażu – bez problemu postawimy je sami, mając pod ręką podstawowe narzędzia. Pamiętajmy jednak, aby wcześniej odpowiednio utwardzić i wyrównać grunt – najlepiej wylewką lub dobrze położoną kostką brukową.