Worki typu Big Bag – co warto o nich wiedzieć?

Worki typu Big Bag – co warto o nich wiedzieć?

30 marca, 2022 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Każdy, kto choć raz przeprowadzał w domu remont, doskonale wie, jak wiele bałaganu i różnego rodzaju odpadów on generuje. Nagromadzenie zanieczyszczeń powodować będzie nie tylko utrudnienie przeprowadzania prac remontowych, lecz również może stanowić zagrożenie. Zdecydowanie jedną z lepszych metod zapanowania nad bałaganem powstającym podczas prac remontowych są worki Big Bag. Czym one są i z jakiego powodu warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

 

Czym są worki Big Bag?

 

Każdy doskonale wie, że jeśli planuje się przeprowadzać prace remontowe, najlepiej zamówić kontener, do którego umieszczać się będzie wszystkie powstające podczas prac odpadki. Niestety takie rozwiązanie wiąże się z ogromną ilością wad. Nie tylko zajmują naprawdę wiele miejsca, lecz również dość kłopotliwy jest ich transport. Co więcej, samo noszenie do nich odpadków bywa niewygodne i czasochłonne. Z tych właśnie powodów coraz częściej stosowane są worki Big Bag.

Worek tego rodzaju to wykonany z niezwykle mocnego materiału duży pojemnik, który może pomieścić nawet do 2 ton odpadków. Charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, a także – co bardzo ważne – elastycznością. Co więcej, jest to rozwiązanie uniwersalne, ponieważ w takim worku przechowywać można naprawdę wiele różnych rodzajów odpadów.

 

Jakiego rodzaju odpady warto w nich przechowywać?

 

Co konkretnie może być wyrzucane do takiego rodzaju worka? Jakie odpady mogą być w nim umieszczone? Przede wszystkim warto tu wspomnieć, że worek ten bez większych problemów może zostać wypełniony gruzem powstającymi po wyburzeniach. Ponadto, bez żadnego kłopotu wyrzucić można do niego także stare dachówki, pustaki czy też skruszony beton. Nie ma problemu, aby znalazł się w nim styropian, zużyte stare panele, zniszczone kafelki i płytki ceramiczne, rury plastikowe, a nawet biodegradowalne odpady, czyli np. trawę.

Czy są jakieś tworzywa i materiały, których nie powinno się wyrzucać do takiego worka? Jak się okazuje, są takie rzeczy, ale ich lista jest bardzo krótka. Przede wszystkim odradza się umieszczanie w nim substancji niebezpiecznych takich jak azbest, wełna mineralna, czy też odpady elektroniczne lub papę.

 

Dlaczego warto wybrać taki rodzaj worka?

 

Skoro już wiadomo, czym jest taki rodzaj worka, warto się teraz zastanowić nad tym, z jakiego powodu powinno się po niego sięgnąć. Jakie są najważniejsze zalety tego rozwiązania?

Przede wszystkim warto tu wspomnieć, że taki rodzaj pojemnika jest zwyczajnie bardzo wygodny. Przed zapełnieniem jest lekki i łatwy w rozłożeniu, a po wypełnieniu odpadkami ergonomiczny. Co więcej, jest on uniwersalny, czyli może posłużyć do wywozu naprawdę dużej liczby produktów. Jest niewrażliwy na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także niezwykle mocny, więc nie ma ryzyka jego rozerwania.

Jak wybrać taki worek?

 

Na koniec warto się dowiedzieć, jak się taki worek Big Bag powinno wybierać. Na co więc zwracać uwagę? Przede wszystkim warto się tu przyjrzeć temu, jaka ma być ładowność danego worka. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę także na to, ile będzie miał zaczepów. Im będzie ich więcej, tym mocniejsza będzie to konstrukcja. Na koniec warto się jeszcze dowiedzieć, czy ma to być worek wykonany z polipropylenu powlekanego, czy też nie.