Zadbaj o czystość w miejscu pracy

Zadbaj o czystość w miejscu pracy

5 czerwca, 2019 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Podczas remontów i różnego rodzaju prac budowlanych zbiera się bardzo dużo kurzu, pyłu, szlamu i innego brudu, który należy usunąć. Warto pomyśleć o rozwiązaniach, jak odkurzacze przemysłowe, które pomogą szybko przywrócić porządek po wykonanej pracy oraz takich, dzięki którym już w trakcie jej trwania będzie można usuwać nadmiar zanieczyszczeń.

Jak sobie poradzić z brudem?

W trakcie cięcia, wiercenia, szlifowania, wyburzania wytwarza się dużo pyłu oraz szlamu. Im więcej mamy do zrobienia, tym więcej brudu powstaje. Bez względu na to czy pracujesz w warunkach domowych, czy na większej budowie, należy pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednie narzędzia do oczyszczania miejsca pracy, które będą bezpieczne dla środowiska i otoczenia. Najlepiej, gdy urządzenia do pracy są sparowane z tymi do porządków.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie zapylenia jest woda. O ile to możliwe, warto podczas pracy (wiercenie czy cięcie) korzystać z takiej ilości wody, która pozwoli na wiązanie pyłu bezpośrednio w miejscu jego powstawania. Tworzy się wtedy szlam, który można odprowadzić za pomocą kolektora podłączonego do odpowiedniego odkurzacza przemysłowego. Jeśli użycie wody jest niemożliwe, należy skorzystać z separatora pyłu albo osłony przeciwpyłowej, które także będą połączone z odkurzaczem (klasa H) wyposażonym w filtr HEPA H13.

Jakie narzędzia wybrać, aby zachować czystość?

Marka Husqvarna, dzięki swojej szerokiej gamie produktów, pozwala wybrać odpowiedni odkurzacz przemysłowy lub oczyszczacz, który będzie dopasowany do warunków, jak i miejsca pracy. Można skorzystać z kilku linii produktów. A-Line to świetne oczyszczacze powietrza, które sprawdzą się w każdych warunkach jako uzupełnienie urządzeń do odprowadzania pyłu i szlamu. Mocno wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy.

Odkurzacze przemysłowe, na które warto zwrócić uwagę to m.in. linia S-Line. Są to kompaktowe, bardzo wydajne urządzenia, które mogą pracować cały dzień. W zależności od potrzeb można wybrać model z jedno-, dwu- lub trójfazowym silnikiem elektrycznym. Dzięki zastosowanym technologiom zapewnia stałe odprowadzanie pyłu oraz umożliwia szybkie opróżnienie worka z brudem.

Do najcięższych prac, gdzie ilość pyłu czy szlamu jest bardzo duża i musi być na bieżąco usuwana, aby zachować bezpieczeństwo i czystość miejsca pracy, przeznaczone są linie W-Line oraz T-Line. Odkurzacze przemysłowe z serii W-Line świetnie sprawdzą się w zawilgoconych miejscach pracy, gdzie ilość szlamu do odprowadzenia jest bardzo duża. Są to najlepsze urządzenia do całodziennej pracy w trudnych warunkach.

Urządzenia z serii T-Line są dedykowane do prac, gdzie jest duże zapylenie. Maszyny świetnie wyłapują wszystkie drobinki pyłu powstałe podczas piłowana, szlifowania czy wyburzania. Ich wydajność oraz łatwość usuwania zanieczyszczeń z worka pozwala na wielogodzinne użytkowanie z najwyższą wydajnością.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/odprowadzanie-pylu-i-szlamu/