Zastosowanie drutów nierdzewnych w przemyśle

Zastosowanie drutów nierdzewnych w przemyśle

2 kwietnia, 2020 Wyłączono przez Artykuły Sponsorowane

Druty nierdzewne to wyroby metalowe, które stanowią element bardzo wielu konstrukcji i urządzeń. Mogą one mieć różne parametry, średnice i długości. Ich zastosowanie w przemyśle jest niezwykle szerokie, a konkretne przeznaczenie tego typu drutów uzależnione jest od ich szczegółowej charakterystyki. Jakie są dostępne druty nierdzewne i do czego dokładnie mogą zostać wykorzystane ?

Drut nierdzewny — czym jest i jak powstaje ?

Drut nierdzewny jest wyrobem hutniczym, produkowanym z różnych gatunków stali, w zależności od specyfiki branży, w jakiej ma zostać użyty. Ich powierzchnia może być dodatkowo pokryta innym materiałem. Druty te mają różną długość, mogą więc być dostarczane w formie zwiniętej w szpule, umieszczone na kręgach bądź, jeśli są krótsze — jako proste. Maksymalna średnica drutów nierdzewnych wynosi 8 mm.

Druty nierdzewne — rodzaje

Podstawowym kryterium podziału drutów jest rodzaj stali użytej do ich produkcji. Oprócz tego, że w każdym przypadku jest to stal nierdzewna, czyli odporna na korozję, to możliwe jest wykorzystanie stali kwasoodpornej lub żaroodpornej.
Druty nierdzewne ze stali kwasoodpornej są wytrzymałe na działanie agresywnych czynników chemicznych, szczególnie żrących kwasów. Znajdują one zastosowanie w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, gdzie konstrukcje i urządzenia narażone są na działanie niekorzystnych substancji.
Druty nierdzewne żaroodporne z kolei przeznaczone są do pracy w bardzo wysokich temperaturach, gdzie ważna jest trwałość i zachowanie nienaruszonej formy poszczególnych elementów konstrukcji. Zarówno druty kwasoodporne, jak i żaroodporne cechuje znacznie przedłużona żywotność, nawet w wyjątkowo niekorzystnych warunkach.

Zastosowanie

Drut nierdzewny wykorzystywany jest przede wszystkim w branży hutniczej. Można z niego tworzyć elementy stalowe o dowolnym kształcie i rozmiarze, m.in. sprężyny, liny, siatki, gwoździe i rozmaite przewody. W budownictwie wykonuje się przy ich pomocy wiązania prętów zbrojeniowych, zbrojenie betonu oraz tworzenie zawiesi i bloków podporowych. Służą także do wykonania naciągów i wieszaków. Druty są bardzo ważne w elektronice i elektrotechnice, do produkcji przewodów elektrycznych. Używa ich również branża medyczna, gastronomiczna i motoryzacyjna. Służą ponadto do wykonania ogrodzeń i elementów mebli. W przemyśle AGD, dzięki zastosowaniu drutów nierdzewnych mogą powstać poszczególne elementy urządzeń. Jest także wiele zastosowań tego typu drutów w drobnych pracach remontowych i naprawczych.
Konkretne konstrukcje z użyciem drutów nierdzewnych mogą powstać dzięki temu, że dostępne są różne ich twardości: miękkie, półtwarde i twarde.
W celu zapewnienia dynamiki rozwoju przemysłu i danej branży przedsiębiorcy powinni zawsze wybierać materiały najwyższej jakości, spełniające wszystkie wymagane normy i posiadające odpowiednie certyfikaty? Druty nierdzewne odpowiadające wszystkim tym kryteriom oferuje https://sklep-metale.pl/.